חברת Beame הישראלית תשתף פעולה עם חברה גרמנית

החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לייעל את תהליך ההצפנה ושיתוף המידע בבתי חולים – מאפשרת לרופאים גישה למידע דרך הסלולר

 

 

זאב גלוזמן, מנכ”ל ומייסד חברת Beame מכר את החברה הקודמת שלו, Voyant Health, לאותה בריינלאב ב-10 מיליון דולר ב-2011. Voyant פיתחה תוכנה לתכנון ממוחשב של ניתוחים אורתופדיים. הפיתוח של בימי הוצג לראשונה לפני כשבוע בכנס IATI-Biomed 2016.

חברת בימי (Beame) הישראלית פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לייעל את תהליך ההצפנה ושיתוף המידע בבתי חולים. הפיתוח מהווה ‘תעלה’ מאובטחת בין מכשירי נייד לבין השרת הרפואי המקומי, ומאפשר לכלרופא לשמור תמונות ישירות מהטלפון הנייד שלו לשרת של בית החולים.

עד כה, השימוש בניידים כחלק מרשתות התקשורת בבית החולים, היה מוגבל בשל חשש בפגיעה בפרטיות החולה. משיקולי פרטיות, מערכות השרתים בבתי החולים אינן מחוברות כלל לענן אלא הינן מערכות סגורות, מקומיות, והגישה אליהן מן הסלולרי חסומה לגמרי.

הפיתוח של בימי מאפשר לרופאים לשמור תמונות וגם לגשת אל מידע רפואי מכל מקום בבית החולים. המוצר הבא של החברה שנמצא בשלבי פיתוח, יאפשר לכל חולה לשמור את הגיליון הרפואי שלו בטלפון ולתת גישה לרופא על פי דרישה בלבד, כך שהשליטה במידע החסוי תישאר בידי החולה.

בימי חתמה לאחרונה על הסכם שת”פ עם חברת Brainlab הגרמנית. במסגרת שיתוף הפעולה Brainlab רכשה את זכויות השימוש בטכנולוגיה של בימי במיליוני שקלים לתקופה של שלוש שנים, עם אופציה להארכה, והטכנולוגיה תוטמע במערכת BUZZ של החברה, שהיא מערכת דיגיטלית לחדרי ניתוח.

Source: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001128723&nagish=1

More: http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/782/992.html?hp=16&cat=166&loc=2