כנס IATI BIOMED,

האירוע הגדול של תעשיית מדעי החיים הישראלית, ייערך זו השנה ה-15, בין התאריכים 24 – 26 במאי, 2016, בתל אביב. האירוע, שמיצב את עצמו במשך השנים כמקום המפגש העיקרי לאנשי מקצוע מתחום הבריאות מישראל ולרבים מן העולם, יכלול כנס בהשתתפות דוברים בכירים ביותר בתחומם. לצד הכנס תתקיים תערוכה של חברות מהתעשייה ומתחם ייחודי בו יציגו חברות סטארט אפ ישראליות את הפיתוחים האחרונים והחדשניים ביותר בתעשיית מדעי החיים.

הכנס ישמש כפלטפורמה ייחודית לקשרים עסקיים בין חברות הזנק, משקיעים, חברות רב לאומיות, חוקרים ועוד. מבקרים מכל העולם יגיעו לכנס, ייחשפו לחידושים הרבים, ויחוו ממקור ראשון את הרוח היזמית שהיא הבסיס לקהילת מדעי החיים התוססת של ישראל. ועידות מוצלחות קודמות אירחו יותר מ-6,000 בכירי תעשייה, מדענים ומהנדסים, לרבות 1,000 משתתפים מיותר מ-45 מדינות ומעל 4,500 פגישות ‘אחד על אחד’.

לצד ההזדמנות הייחודית להכיר את החידושים והפתרונות האחרונים בתעשיית מדעי החיים הישראלית והבינלאומית, כנס IATI BIOMED ידון בנושאים הבוערים ביותר בתחום. השנה, יתקיים הכנס בפורמט חדש ויחולק לתשעה מסלולים נושאיים: הבטחת הטיפולים האימונו-אונקולוגים ; תפקיד הרובוטים במערכת הבריאות ; הפרעות נוירולוגיות ; אבחנות וטיפולים מותאמים אישית, רפואה מכוונת ושימוש בסמנים ביולוגיים ; חידושים בטיפול מחלות לב ; טכנולוגיות רפואיות והעברתן מאקדמיה לתעשייה ; טכנולוגית מידע בתחום הבריאות  ושימוש בכלים דיגיטליים ברפואה (Health IT) ; “הילדים החדשים בבלוק”: מיקרוביום, עריכה ותרפייה של גנים ; אתגרים והזדמנויות בשלבים מוקדמים של חברות מדעי החיים.

רותי אלון, יושבת ראש משותפת של הכנס ושותפה כללית בחברת הון- סיכון Pitango, הדגישה: “עונג רב הוא לי להזמין את אנשי מדעי החיים מהעולם ומישראל לבוא לחגוג עמנו 15 שנות פעילות. השנה, אנחנו מציגים פורמט חדש ומיוחד שיגביר אינטראקציות בין חברות צעירות ובוגרות וחברים ישנים וחדשים בנושאים ומסלולי עניין ספציפיים, במטרה לסלול את הדרך לשיתופי פעולה עסקיים. משתתפים יוכלו ליהנות מדיוני שולחן עגול, פרזנטציות בפאנלים, הזדמנויות ליצירת קשרים והדגמות מוצר, ניתוח טרנדים וחדשנות שמעצבים את עתיד מערכות הבריאות ואת האקו- סיסטם של מדעי החיים”.

ד”ר בני זאבי, יושב ראש משותף של הכנס ושותף מנהל בחברת הון סיכון Tel Aviv Venture Partners הוסיף כי “ישראל בנתה עצמה כמרכז חדשנות מוביל במחקר ופיתוח רפואי. הרוח היזמית של המדינה, לצד המצוינות האקדמית שלה- מוסיפה לחזק את תעשיית הביומד, ככל שהיא מתבגרת וגדלה. יש לציין בשנים האחרונות את פריחת החידושים בתחום המידע במערכות הבריאות ושימוש בכלים דיגיטליים ברפואה, שמבוססים על עוצמתה של ישראל במדעי המחשבה וההנדסה, בשילוב עם מערכות בריאות דיגיטליות מתקדמות”.

במסגרת הכנס תתקיים תחרות סטארט אפים, שתכתיר את הסטארט-אפ החדשני ביותר בתחום מדעי החיים. הסטארט-אפ הזוכה יוכרז במסגרת הכנס ביום חמישי 26.5, וייבחר מתוך עשרות המועמדים שעמדו בקריטריונים שנדרשו והגישו את מועמדותם.

יקי ינאי, נשיא פלוריסטם ויו”ר משותף ב-IATI: “כנס IATI-BIOMED השנתי הינו אחד מהמובילים והחשובים בעולם בתחום מדעי החיים וככזה מהווה מוקד משיכה לעוסקים בתחום מהארץ ומחו”ל, שמבקשים לייצר שיתופי פעולה ולהיחשף לחוד החנית של החידושים בתחום. תעשיית מדעי החיים הינה אחד מהענפים הצומחים במשק, עם כ 1,400 חברות שרשומות כיום במאגר המידע של ה-IATI, שבין השאר פועלת להגביר את נוכחות החברות הבינלאומיות בישראל. החברות בתחום מעסיקות אלפי עובדים מכל המגזרים, משקיעות הון רב במחקר ופיתוח ויש להן פוטנציאל להוות קטר צמיחה מרכזי של המשק הישראלי וענף ייצוא מוביל. הכנס משמש כבמה מרכזית לחשיפת החידושים בענף ומקום לפגוש את החברות החדשות הפועלות בארץ”.

Source: http://seci.co.il/2016/05/biomed_iati/